Tipy a rady správného tréninku

 
-

-

 
OBJEMOVÝ TRÉNINK 3-4x TÝDNĚ

Cvičíme vždy jednu velkou a menší partii, pro velké objemy je nutné se soustředit pouze na základní cviky, tím se buduje mohutné tělo.

Základní cviky: benchpress, mrtvý tah, shyby, tlaky na ramena, biceps velkou činkou, bradla, dřepy. Tohle v objemovce prostě musí být!

Z každého základního cviku by měly být první 2-3 série na zahřátí a pak 4 tvrdé série až do krve s 2-4 opakováními - bez aktivní dopomoci, jenom s hlídáním. Nakonec by měly být dvě odlehčovací série pro protáhnutí s 80% maxima.pozdvih ramen pro trapézy.

Dále by vhodné cviky: triceps tlak, triceps kladka obouruč, legpress, tlak jednoručkama, kliky, veslo, přítahy jednoruč, přítahy činky k bradě.

Vyhněte se rýsovacím cvikům a opravdu se soustřeďte jen na základní cviky, intenzívně a tvrdě.

Tréninky by měl trvat 45-60 minut, déle ne.
 


 

REDUKČNÍ TRÉNINK

Max. 90 minut, kdy věnujete část posilování a část aerobní činnosti (obvykle 2/3 posilování, někdo půl na půl, záleží na vaší postavě, dispozicích a sklonům k pálení tuků). Cviky mohou být kombinované jak z objemového tréninku, tak lze zapojit rýsovací cviky na menší partie. Lze cvičit více opakování s menší vahou. Zapojte jak aerobní, tak anaerobní cvičení.

Aerobní část provádějte ihned po posilovacím tréninku. Můžete využít rotoped či běhací pás. Aerobní zařízení je vhodné každý druhý trénink střídat.

HUBNOUCÍ - Nebojte se máknout si tvrdě, zrychlíte tak metabolismus a tuk půjde pryč rychleji. Snažte se nakombinovat co nejvíce druhu pohybu, vytrvalostní, dynamicky i silový. Budete tak mít dobrou kondičku a vaše tělo bude mít vysokou spotřebu energie každý den.

POSILUJÍCÍ - posilující to mají o to složitější, že musí ochránit svalovou hmotu. Zde je základní zlaté pravidlo tréninkové jednotky cca 45minut. Dobré je doplnit silový trénink aerobkou, pomáhá to i pročistit svaly i organizmus a tak to urychluje svalový růst. Ale pozor, aerobka by měla být především samostatný trénink. Jejím zařazením na konec nebo před trénink vlastně zvyšujete dobu tréninku a dochází k neúměrné devastaci svalstva.

-
    Ve všech případech platí, že se jedná o obecné rady a tipy. Nic nenahradí osobní konzultaci, každý máme jiný metabolismus a tělo !!
 
 

Je zhubnout vaším cílem ? Spálení tuků a hubnutí bez výmluv. Základní přehled pro začátečníky, kteří si nevědí rady, co jíst a kdy! Zde se dozvíte jak postupovat, co dodržovat a na co se soustředit z pohledu jedné z Vás.


 

Vážíte kolik potřebujete, ale vaše postava pořád jaksi není dle představ? Chce to shodit tuk, aby to bylo lepší, ale udržet svalovou hmotu. Tato část je nejtěžší a nejnáročnější, ale pár rad a tipů pro vás máme.

 

Hlavní kroky a postup jak nabrat svalové objemy. Ať už jste hubení (např. 62kg na 180cm) a nebo střední postavy. Svalová hmota a obrovské svaly - není v tom žádné tajemství, jen je potřeba dodržovat základní pravidla. 

 

 

 

 

 
   
     
 

Fitcentrum u Pilnáčka je téměř v centru Hradce Králové. Jsme dobře dostupní, dobře vybavení a rádi vám pomůžeme s cvičením. Ať už chcete postavu zpevnit, zhubnout a nebo vyrůst, určitě u nás najdete radu, pomoc i podporu. Od začátku našeho působení ve fitcentru U Pilnáčka jsme náš "strojový park" navýšili o dalších 8 stanovišť a budeme nadále rozšiřovat, prostoru je dost ;)

  fitko | cvičení | cvičební plán | hubnutí | štíhlá postava | fitcentrum v Hradci Králové | u Pilnáčka | posilovna | rýsování postavy | svalová hmota | svaly | pálení tuků | solárium    
       

© SQUALL webdesign | 2013