Chci vyrýsovat tělo a svaly

-
  Rýsování a hubnutí není totéž. Zachovat hmotu odstranit tuky možná vypadá velmi jednoduše a asi tak nějak si to představuje většina z nás. Realita je ovšem taková, že tento postup je naopak nejtěžší. Kdo potřebuje shodit více než 5kg, mrkněte sem. Ohledně rýsování se zde dozvíte jen opravdu obecné informace a základní pravidla, zbytek rozhodně doporučujeme konzultovat na místě, osobně s trenérem.
 
     
 
 
STRAVA

Velmi důležitá je strava a musí být přesně vybalancována. Není reálné napsat přesné množství, protože to záleží na vašem metabolismu, tréninku, dalších aktivitách a spoustě ostatních činitelů. Orientační hodnoty platí pořád stejné 2,5-3g bílkovin, 3-5g sacharidů a 0,25g tuků na 1kg hmotnosti. Tyto údaje si musíte upravit podle toho, jak se vám bude dařit a měly by být různé v tréninkový den, v potréninkový den a v ostatní dny. Hlavní je pracovat s množstvím sacharidů, množství tuků i bílkovin zůstává víceméně stejné.
Váš postup by tedy měl vypadat tak, že první nastavíte množství proteinů, které vám zajistí udržení svalové hmoty a pak hýbete s množstvím a typem sacharidů. Tato množství byste měli mít v oku už z objemové fáze. V tuto chvíli tedy nastane vlastně jen snížení sacharidů a zvětšení množství jídel během dne. Důležité je rozprostřít jídlo co nejrovnoměrněji do celého dne, aby minimum energie končilo v tukových zásobách.
     
 


 
TRÉNINK

- 1h před tréninkem, žádné jídlo (maximálně doporučeno cca 2-3g carnitinu 20min. před výkonem)
- během tréninku doplňovat tekutiny (při 100kg denně vypít 4-6l ! nepijte slazené pití, ani džusy)
- po tréninku necháme tělo cca 20min. (od posledního cviku) odpočinout a dáme tam 40g dextrózy a po dalších 15-20 min. 40g proteinů 80-90
- po dalších 30-45min. navážeme na klasický jídelniček

Trénink by tedy měl být v každém případě tvrdý a intenzivní (ostatně jako vždy) a doplňkový sport se na vaší kondičce taky projeví.
Cvičit musíte alespoň 4x týdně nebo 3x, ale to k tomu musíte přidat 2x týdně squash, běh, plavání apod. Tréninky můžou být pro tyto účely o kousek delší cca 90min. Velmi důležitým aspektem při současném budování svalové hmoty a odstraňování tuků je tempo a intenzita tréninku. Přestávky 1min. (u těžkých základních cviků bench, dřep, mrtvý tah 2min.). Pohyby v plném rozsahu a dynamický. Je třeba nazvedat co nejvíc kg v co nejkratším čase.
 
 

Je zhubnout vaším cílem ? Spálení tuků a hubnutí bez výmluv. Základní přehled pro začátečníky, kteří si nevědí rady, co jíst a kdy! Zde se dozvíte jak postupovat, co dodržovat a na co se soustředit z pohledu jedné z Vás.


 

Vážíte kolik potřebujete, ale vaše postava pořád jaksi není dle představ? Chce to shodit tuk, aby to bylo lepší, ale udržet svalovou hmotu. Tato část je nejtěžší a nejnáročnější, ale pár rad a tipů pro vás máme.

 

Hlavní kroky a postup jak nabrat svalové objemy. Ať už jste hubení (např. 62kg na 180cm) a nebo střední postavy. Svalová hmota a obrovské svaly - není v tom žádné tajemství, jen je potřeba dodržovat základní pravidla. 

 

 

 

 

 
   
     
 

Fitcentrum u Pilnáčka je téměř v centru Hradce Králové. Jsme dobře dostupní, dobře vybavení a rádi vám pomůžeme s cvičením. Ať už chcete postavu zpevnit, zhubnout a nebo vyrůst, určitě u nás najdete radu, pomoc i podporu. Od začátku našeho působení ve fitcentru U Pilnáčka jsme náš "strojový park" navýšili o dalších 8 stanovišť a budeme nadále rozšiřovat, prostoru je dost ;)

  fitko | cvičení | cvičební plán | hubnutí | štíhlá postava | fitcentrum v Hradci Králové | u Pilnáčka | posilovna | rýsování postavy | svalová hmota | svaly | pálení tuků | solárium    
       

© SQUALL webdesign | 2013